%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%86%d8%af%d8%b1%db%8c-2-160x160

اطلاعیه مراسم خاکسپاری روانشاد دکتر عبدالواحد اسکندری

 

بنام خدا

مراسم تشیع پیکر روانشاد دکتر عبدالواحد اسکندری ساعت  8صبح روز جمعه  نهم مهرماه جاری از مقابل  منزل ایشان در بلوار کشاورز – خیابان فلسطین  – خیابان حجت دوست – بن بست ضیایی – پلاک ۲  بسوی بهشت زهرا خواهد بود  

همچنین مجلس ختم شادروان اسکندری در روز یکشنبه عصر از ساعت ۱۹ الی ۳۰/۲۱ در مسجد جامع شهرک غرب برگزار میگردد .

شرکت همشهریان و اشنایان موجب تسلی خاطر بازماندگان و شادی روح  ان مرحوم خواهد بود

 

                    همشهریان مقیم تهران 

%d8%a7%d8%b3%da%a9%d9%86%d8%af%d8%b1%db%8c-2-160x160

اطلاعیه جمعی از فرهیختگان تربت حیدریه ی مقیم تهران بمناسبت در گذشت شادروان دکتر عبدالواحد اسکندری


 

                                         با نام خدا

 

خانواده های محترم اسکندری/ قهرمان

درگذشت روانشاد  دکتر عبدالواحد اسکندری همسرگرامی  سرکار علیه  خانم عذرا قهرمان و فرزندان هنرمند و فرهیخته ایشان  خانمها و اقایان سارا ،ستاره ، لاله ،سیامک و روزبه اسکندری تسلیت عرض نموده ضمن   همدردی ما را در غم خود شریک بدارید.

روانشاد اسکندری از فرهنگیان بازنشسته اموزش و پرورش بود که سالیان زیادی در دبیرستانهای تربت حیدریه بتدریس مشغول بود و وپس از انقلاب در دبیرستان البرز تهران مشغول فعالیت بود . از خداوند متعال ارزوی صبر و بردباری برای  خانواده محترم  و کلیه بازماندگان وهمچنین علو درجات برای ان مرحوم را خواستاریم

 

جمعی از فرهیختگان تربت حیدریه ی   مقیم تهران

 

معاون وزیر راه وعده داد؛بیمارستان امام حسین(ع) تربت حیدریه، سال ۹۶ پذیرای بیماران

تربت حیدریه- ایرنا- معاون وزیر راه و شهرسازی و رئیس سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی گفت: تا پایان سال ۹۶ بیمارستان ۲۷۶ تختخوابی امام حسین(ع) شهر تربت حیدریه تکمیل و آماده بهره داری خواهد شد.

به گزارش ایرنا، محمدجعفر علیزاده پنجشنبه در جلسه بررسی میدانی دلایل عقب افتادن تکمیل این طرح آموزشی و درمانی افزود: تحریم ها موجب شد بیمارستانی که سال ۸۸ کلنگ خورده و تا سال ۹۳ باید به پایان می رسید، با ۶۰ درصد پیشرفت فیزیکی، آماده بهره برداری نشود.
وی گفت: پارسال برای این طرح ۱۳۵ میلیارد ریال اعتبار در نظر گرفتیم که با توجه به منابع محدود مالی، تنها ۲۲ میلیارد ریال تحقق یافت و امسال نیز ۱۶۰ میلیارد ریال دیگر از محل اعتبارات وزارتخانه های راه و بهداشت و نیز ۴۵ میلیارد ریال از اعتبارات ارزش افزوده پیش بینی شده که با تخصیص آن، گام بزرگی در تکمیل این طرح برداشته می شود.
علیزاده افزود: البته با توجه به اینکه سرفصل تخصیصی اعتبارات سال ۹۵ بسته شده، پیمانکار طرح و مدیران دستگاه های سهیم در زمینه فراهم آوردن زیرساخت ها باید ظرف مدت ۲ ماه دیگر سقف اعتبار مورد نیاز خود را اعلام کنند تا در بودجه سال ۹۶ گنجانده شود و سهل انگاری از سوی مدیران محلی، قابل اغماض نیست.
وی ایجاد راه دسترسی به بیمارستان را از اولویت های مهم تامین زیرساخت طرح برشمرد و افزود: با توجه به عریض بودن جاده و حجم زیاد مراجعان و نیز به منظور پیشگیری از تلفات جاده ای، شهرداری تربت حیدریه کار مطالعاتی آن را آغاز کرده و قرار است کارشناسان ما نیز آن بررسی و در نهایت از محل اعتبارات ملی، مبلغ قابل توجهی در این خصوص تخصیص یابد که امیدواریم تا قبل از بهره برداری بیمارستان، مشکل برطرف شود.
علیزاده افزود: با توجه به اینکه تربت حیدریه در دالان اصلی ارتابطی شمال به جنوب کشور قرار گرفته و جمعیتی بالغ بر یک میلیون نفر را تحت پوشش خدمات درمانی خود دارد، اتمام این طرح ملی به عنوان طرح اصلی استان خراسان رضوی در سال آینده در اولویت کاری وزارت راه و شهرسازی قرار دارد.
سعید باستانی، نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز گفت: مهمترین دغدغه ما در خصوص این بیمارستان، بحث تامین زیرساخت های لازم است و اگر بودجه لازم به موقع تزریق نشود، این بیمارستان جزو طرح های زیانده خواهد شد.
حسن فتحی نیا، فرماندار ویژه تربت حیدریه نیز گفت: اشراف و اهتمام خوبی از سوی رئیس سازمان مجری ساختمانها و تأسیسات دولتی و عمومی نسبت به این طرح وجود دارد که ما را به انجام امور زیربنایی همزمان با ساخت پروژه امیدوار کرده است.
عملیات ساخت بیمارستان ۲۰۰ تختخوابی امام حسین(ع) تربت حیدریه که به ۲۷۶ تخت ارتقا یافته، در ۲۲ دیماه سال ۸۸ آغاز و طبق وعده دولت دهم قرار بود ۳۰ مرداد ۹۳ به اتمام برسد اما تا آن موعد تنها ۶۰ درصد پیشرفت داشت.
این بیمارستان در زمینی به مساحت ۲۲ هزار مترمربع، در ساختمانی به مساحت ۱٫۷۰۰ مترمربع با ظرفیت اسمی ۲۰۰ تختخواب و ظرفیت واقعی ۲۷۶ تخت شامل بخش های آی سی یو، داخلی، جراحی، زنان و زایمان، اطفال و کودکان، دیالیز، مراقبت های ویژه، اورژانس، بیوشیمی، پاتولوژی، انگل شناسی، میکروب شناسی، بانک خون، فیزیوتراپی، حرکت درمانی و همچنین هشت اتاق عمل و آزمایشگاه های مختلف است.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه با زیر پوشش داشتن سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه به ۳۵۰ هزار نفر جمعیت سه شهرستان در جنوب استان خراسان رضوی خدمات می دهد. 
این دانشگاه با ۶۱۸ دانشجو در ۹ رشته دانشگاهی، ۱۶۲ تخت نیز در دو بیمارستان شهرستان های مه ولات و زاوه دارد.
شهرستان تربت حیدریه دارای چهار بخش مرکزی، جلگه رخ، کدکن و بایگ، چهار شهر، هشت دهستان و ۱۳۶ آبادی با جمعیت ۶۹ هزار و ۹۷۴ نفر است که از این تعداد ۱۲۱ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند
حدود ۷۰ هزار نفر از جمعیت این شهرستان ساکن روستاها هستند.
مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. 
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی
۶۱۲۱/۵۱۳۲

 

 

انتهای پیام /*

تخصیص ۱۴ میلیارد ریال برای رفع بی آبی روستاهای بایگ تربت حیدریه

 

تربت حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: با تخصیص ۱۴ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز، مشکل آب آشامیدنی روستاهای ابتدای بخش بایگ این شهرستان برطرف می شود.

به گزارش روز چهارشنبه ایرنا حسن فتحی نیا در نشست شورای اداری بخش بایگ، که با حضور نماینده مردم شهرستان های تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی برگزار شد، افزود: خوشبختانه با پیگیری صورت گرفته و اختصاص این رقم امید است تا پایان امسال مردم روستاهای 'گشن' و 'خورشبر' از آب شرب لوله کشی برخوردار شوند.
وی اظهار کرد: برای گازرسانی به روستاهای انتهای این بخش نیز ضروری است عملیات لوله گذاری شتاب گیرد که تا فصل زمستان شاهد تزریق گاز در خطوط لوله باشیم.
فرماندار تربت حیدریه گفت: عملیات آسفالت محور روستای حصار نیز با مشارکت خیرین و معادن فعال در این مسیر، با تامین ۱۰ درصد از اعتبار اولیه مورد نیاز، از سوی اداره راه و شهرسازی آغاز خواهد شد.
فتحی نیا با اشاره به هفته دفاع مقدس گفت: مردم غیرتمند شهرستان در سالهای حماسه و ایثار با حضور در جبهه های نبرد صحنه هایی به یاد ماندنی در دفاع از میهن اسلامی به نمایش گذاشتند که مردم غیور بخش بایگ نیز در این حماسه آفرینی نقش بسزایی داشتند.
فرماندار تربت حیدریه با اشاره به وفاق و همدلی بین مردم و مسئولان بخش بایگ گفت: این یکدلی و همکاری در مسیر اعتلا و پیشرفت بخش و حل مشکلات بسیار حائز اهمیت است.
بخش بایگ در کنار کدکن، مرکزی و جلگه رخ، بخش های چهارگانه شهرستان تربت حیدریه را تشکیل می دهند.
بخش بایگ با مرکزیت شهر بایگ، شامل روستاهای بسک، گشن، حصار، رود معجن، خورشبر، فهندر، صنوبر، سرخ آباد و فدیهه حدود ۱۰ هزار نفر جمعیت دارد که ابریشم کشی از مشاغل اصلی ساکنان آن است.
بایگ در فاصله ۲۰ کیلومتری غرب شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت حیدریه واقع است. 
**خبرنگار و انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی 

70383137_75693395bdbde

نکوداشت فعالان هنر هفتم در جشن روز سینما

 

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در جشن روز ملی سینما با بیان این که ادعای رسیدن به تمام اهداف ترسیم‌ شده را نداریم، گفت: در حوزه فعالیت‌های هنری قدم‌های بلندی در دو سه سال گذشته برداشته شده است.

به گزارش ایسنا، در این مراسم که شامگاه یک‌شنبه در موزه سینما و با حضور چهره‌های سینمایی برگزار شد، علی جنتی با بیان این که در حوزه فعالیت‌های هنری ادعایی نداریم که به همه اهداف ترسیم‌ شده رسیده‌ایم، اظهار کرد: اما احساس می‌کنیم قدم‌های بلندی در دو سه سال گذشته برداشته‌ایم؛ همان‌طور که در سطح کلان کشور هم شرایطی را که در آغاز دولت داشتیم و تحریم‌های همه‌جانبه بر ما تحمیل شده بود و جایگاهمان در جهان خدشه‌دار شده بود و رقیبان منطقه‌ای ما آرزو می‌کردند که وضع کشور به جایی برسد که مانند عراق به تبادل نفت در برابر غذا برسیم اما این فشارها از بین رفت و با برداشته‌ شدن تحریم‌ها امروز کشورهای منطقه که دچار مشکلات فراوانی هستند، ایران را به عنوان یک جزیره آرامش می‌بینند و با حیرت و حسادت به ما نگاه می‌کنند.

جنتی ادامه داد: باید قدردان کسانی باشیم که با اهدای خون خود، این امنیت را برای ما فراهم کرده‌اند و امروز موج مهاجرت، بی‌ارزشی پول ملی و تعطیلی‌ها تا اندازه زیادی متوقف شده و نسیم امید وزیدن گرفته است.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان این که در عرصه فرهنگ و هنر به‌‌رغم تمام کارشکنی‌ها گام‌های بلندی برداشته شده، اظهار کرد: دیوار بلند بی‌اعتمادی که بین دولت و هنرمندان حاکم بود و سیاست‌های تفرقه‌افکنانه را همگی به خاطر داریم. وقت زیادی صرف شد تا این همدلی اهالی هنر دوباره برقرار شود و امروز احساس می‌کنیم شکافی بین دولت و هنرمندان وجود ندارد و مدیران از خود شما و در کنار شما هستند. در سینما هم اتفاقات خوبی افتاده که دوست و دشمن به آن اعتراف می‌کنند.

جنتی رونق گیشه سینما، آشتی مردم با سینما، شکل‌گیری گروه هنر و تجربه، موج بازسازی و ساخت سالن‌های سینما را از جمله این موفقیت‌ها عنوان کرد و گفت: در شش ماه اول سال، فروش فیلم‌های سینمایی به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسیده و یقین داریم این موج ادامه پیدا خواهد کرد. بخش خصوصی هم وارد سینما شده و مطمئن باشید مشکلات زیرساختی حل خواهد شد. امروز بیش از ۱۰۰ سالن سینما در حال ساخت است.

او در بخشی ازسخنانش از سه فیلم «لانتوری»، «فروشنده» و «ایستاده در غبار» به عنوان فیلم‌هایی که در گیشه موفق بودند و مردم به خاطر آنها صف کشیدند،نام برد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی اضافه کرد: به تمام کسانی که نگران هستند از جمله امامان جمعه، قضات دادگستری و دادستان‌ها تأکید می‌کنم سینمای ایران با افتخار پرچم مقابله با نفوذ و تهاجم فرهنگی را در دست گرفته است. اگر آن‌ها نبودند تمام پرده‌های سینما و خانه‌ها را‌هالیوود فتح کرده بود و جوانان ما مصرف‌کننده تولیدات آمریکایی بودند. افتخار می‌کنیم در این دولت مردم ماهواره‌ها را خاموش می‌کنند تا در سینما فیلم‌های ایرانی ببینند. کاری که دستگاه‌های عریض و طویل فرهنگی ما نتوانسته بودند انجام دهند، سینما انجام داد و امروز تیراژ فیلم‌های خارجی حتی در شبکه نمایش خانگی به شدت کاهش پیدا کرده است.

او در ادامه با اشاره به فعالیت شورای پروانه ساخت و پروانه نمایش تصریح کرد: به هیچ نهاد یا فردی اجازه دخالت در کار این شوراها را نمی‌دهیم و ترکیب جدید این شوراها ۱۰۰ درصد مورد قبول وزارتخانه است و ما از کار آن‌ها حمایت می‌کنیم. البته اگر فیلمی از خط قرمز واقعی و نه خط قرمزهای توهمی عبور کرده باشد، حسابش جدا است.

در این مراسم از جمشید مشایخی، بازیگر پیشکسوت تئاتر، سینما و تلویزیون نیز دعوت شد تا برای حاضران صحبت کند.

مشایخی با فروتنی همیشگی‌اش، خود را در آغاز شاگردی که برای صحبت در برابر استادان دعوت شده خواند و گفت: هنرمندان زیادی از عرصه‌های مختلف در این جمع حاضرند و من تعداد زیادی هم «گردآفرید» اینجا می‌بینم. گردآفرید دختر مرزبان ایرانی بود که در حمله‌ سهراب به ایران با او نبرد کرد و وقتی کلاه‌خود از سرش افتاد، سهراب فهمید او یک دختر است؛ شماها دختران قهرمان ایرانی هستید.

نکوداشت ۴ چهره سینما

به گزارش ایرنا، در این آیین که شنبه شب در تالار ایوان شمس تهران برگزار شد، از سید محمد خادم یکی از سینماداران قدیمی، علیرضا رضاداد از مدیران این حوزه، منوچهر محمدی تهیه کننده و فاطمه معتمدآریا بازیگر سینما و تلویزیون با اهدای جایزه سیف‌الله داد قدردانی شد.

علی ربیعی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی در این آیین در سخنان کوتاهی با قدردانی از زحمات اهالی سینما، گفت: سالن‌های سینما مکانی است که افراد در کنار هم، شادی‌ها و غم‌های خود را تقسیم می کنند و به طور حتم بدون عشق ورزی نمی توان اقشار مختلف جامعه را به دور هم جمع کرد. وی با تجلیل از مدیران فرهنگی کشور، افزود: در جلسه هیأت وزیران اعلام کرده ام که مدیریت فرهنگی، مدیریت فنسی نیست بلکه این مقوله، یک پروسه حساس و طولانی مدت است که باید با حساسیت‌های خاص خود انجام شود.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی با قدردانی از تلاش‌های علیرضا رضاداد افزود: این مدیر، کمک شایانی به بچه‌های بی سرپرست و زنان سرپرست خانوار در دو سال اخیر کرده است.

ربیعی با تجلیل از نقش‌آفرینی‌های فراوان فاطمه معتمد آریا اظهار کرد: این بازیگر ارزنده سینمای ایران، با بازی‌های منحصر به فرد خود جایگاه ویژه ای در میان مردم به دست آورده است. مدیرعامل خانه سینما نیز در ابتدای این آیین گفت: نسل جوان باید بدانند چه کسانی پرچم سینمای ایران را به اهتزاز در آورده اند. خوشحالم در عید سعید قربان مراسم اهدای برترین‌های هجدهمین جشن سینما برگزار خواهد شد.

علی نصیریان پیشکسوت بازیگری کشورمان نیز با تجلیل از فعالیت‌های فاطمه معتمد آریا گفت: عده ای تصور می کنند که بازیگری حرفه ساده ای است اما برای رسیدن به این سادگی، مسیر خلاقانه ای وجود دارد که شاید همه نتوانند به آن برسند؛ خلاقیت یکی از امتیازات برجسته این بازیگر است که معتمدآریا را با سایر بازیگران ممتاز کرده است.

وی با بیان اینکه برخی از ویژگی‌های بازیگری، ذاتی، فطری و خودجوش است، افزود: سادگی قابل باور در میان مردم، کار سخت و دشواری است که معتمدآریا توانایی انجام آن را دارد.

آتیلا پسیانی نیز از نگاه جستجوگرا و خلاق معتمد آریا در عرصه بازیگری، حضور اجتماعی و بین المللی وی و مقاومتش در برابر بی‌عدالتی و ناملایمات قدردانی کرد.

معتمد آریا نیز در این آیین در سخنان کوتاهی گفت: تنها دوستی، مهر و محبت در دلها می ماند و وظیفه مهم اهالی سینما این است که عشق و دوستی را به مردم یادآوری کنند.وی افزود: در میان سینماگران چیزی جز عشق وجود ندارد؛ بین اهالی سینما فقط عشق حکم فرماست در بین چشم‌های ما تنها عشق رد و بدل می شود.

images (1)

در گفت‌وگوی تفصیلی با ایسنا مطرح شد؛ روایت کرباسچی از انتخابات ۹۶، ریاست مجلس، حصر و …

 

مصاحبه اختصاصی ایسنا با غلامحسین کرباسچی

تکنوکرات بی‌منصب سیاست کشور که روزی سودای معاونت ریاست‌جمهوری در سر داشت، امروز در دفتر حزب کارگزاران سازندگی می‌گوید که در حال حاضر کسی را آشناتر، قوی‌تر و مسلط‌تر از روحانی به مسائل مختلف کشور نمی‌شناسد، چون او در این سه سال همه آن کارهایی که نباید انجام دهد را انجام نداده است.

غلامحسین کرباسچی پس از پایان اجباری کارش در شهرداری تهران در سال ۱۳۷۷، حتی با گذراندن دوران محکومیت و انفصال ۱۰ ساله از حضور در مناصب دولتی با وجود سوابق مدیریتی در نظام جمهوری اسلامی، هنوز هیچ پست مدیریتی در کشور ندارد، اما با این وجود همچنان یکی از وزنه‌های سیاسی کشور به حساب می‌آید که نظراتش برای مسئولان و فعالان سیاسی حائز اهمیت است.

بنیانگذار و دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی معتقد است که اکنون اگر مجموعه نهادهای انقلابی، نظامی و امنیتی و نیروهای ارزشی از احمدی‌نژاد حمایت نکنند، او هیچ جایگاهی ندارد، هرچند رفتار شورای نگهبان در رابطه با تائید یا رد صلاحیت او قابل پیش‌بینی سیاسی نیست.

او تاکید می‌کند که اصلاح‌طلبان گزینه‌های فراوانی در حد ریاست‌جمهوری دارند، اما می‌گوید: چون در شرایط انتخابات و حمایت از آقای روحانی قرار داریم نمی‌خواهم ذهنیت جامعه را مخدوش کنم به همین دلیل از کسی نام نمی‌برم.

کرباسچی، علی لاریجانی را سمبل یک مجلس معتدل دانسته و تاکید می‌کند که عارف برای ریاست مجلس رای کافی نداشت و حتی بسیاری از اصلاح‌طلبان شامل نیروهای جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی نظرشان بر ریاست لاریجانی بود.

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی اعتقاد دارد که با حصر و ایجاد محدودیت برای افراد به نتیجه دلخواه در کشور نمی‌رسیم و جایگاه این افراد هیچ وقت با چنین برخوردهایی تنزل پیدا نمی‌کند.

*در حال حاضر کسی آشناتر، قوی تر و مسلط‌تر از روحانی به مسائل مختلف کشور متصور نیست

غلامحسین کرباسچی در گفت‌وگوی تفصیلی با خبرنگار ایسنا، ابتدا در رابطه با برخی مباحث مطرح شده مبنی بر اینکه "حسن روحانی در حال حرکت به سمت اصولگرایان است؛ چراکه می‌داند اصلاح‌طلبان گزینه ای جز او ندارند"، گفت: خیلی درست نیست که ما بخواهیم درباره حرف های دیگران اظهارنظر کنیم؛ چراکه به هرحال هرکس عقیده ای دارد و مطرح می‌کند. من وظیفه رد یا تایید این مسائل را ندارم.

وی ادامه داد: اگر سوال این باشد که آیا گزینه دیگری برای ریاست جمهوری پیش بینی می‌شود یا نه، باید بگویم احساس من این است که در یک نگاه واقع بینانه سیاسی، در حال حاضر کسی آشناتر، قوی تر و مسلط تر از آقای روحانی به مسائل مختلف کشور متصور نیست. کسی که در مجموع این آمادگی را داشته باشد که بتواند دور جدید ریاست جمهوری را اداره کند نداریم. جایگاه اسامی هم که اکنون مطرح می‌شود در واقعیت نزد افکار عمومی ثابت شده، البته می‌توانند به عنوان فعال و جریان سیاسی به عرصه آمده و حرف‌های خود را به صورت سمبلیک بزنند، اما در مجموع به نظر من کارنامه آقای روحانی خیلی روشن است؛ منهای اینکه به همه اهدافش رسیده یا خیر. چون نمی‌توان ادعا کرد کسی در طول دوران مسئولیتش به همه اهداف خود رسیده باشد.

*روحانی آن کارهایی که نباید انجام دهد را انجام نداده است

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: بسیاری اوقات در انتخابات ها شعارهایی داده می‌شود که در انتخابات گذشته نیز توسط آقای روحانی مطرح شد، بعضا در صورت انتخاب شدن یکسری شعارها عملی نمی‌شوند البته به نظر من آقای روحانی آن کارهایی که نباید انجام دهد را انجام نداده است و هنر او این است که در این چهار سال تا آنجا که توانسته از بحران ها جلوگیری کرده و در عین حال بحران جدیدی به کشور اضافه نکرده است. آرامش به وجود آمده در فضای اقتصادی کشور نیز قابل توجه است، هرچند بسیاری از رکود ناراحت هستند، اما واقعیت این است که در این سه سال به هم ریختگی اقتصادی نداشتیم. آرامشی در قیمت ارزهای خارجی و کالاهای مختلف نیز به وجود آمده است.

کرباسچی همچنین اظهار کرد: در حوزه سیاست خارجی نیز در این سه سال دیگر آن تشنجات وحشتناک را نداشتیم هرچند ممکن است در این حوزه نیز همه توقعات برآورده نشده باشد اما شاهد افزایش تشنج با کشورهای دنیا نبودیم. دربحث سلامت و خدمات مختلف اجتماعی هم بسیار تلاش شده و باید گفت در همه این حوزه ها توجه بر این بوده که  بحرانی دامن گیر جامعه نشود. یکی از وظایف مدیر خوب این است که در کنار انجام کارهای مثبت، کار منفی انجام ندهد.

*نام‌های مطرح برای حضور در انتخابات ریاست‌جمهوری با شخصیت و عملکرد روحانی قابل مقایسه نیستند

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی تاکید کرد: در انتخابات افراد با یکدیگر مقایسه می‌شوند، باید دید چه کسی می‌خواهد در مقابل چه کسی انتخاب شود. اگر یکی از ائمه معصومین(ع) یا یکی از قهرمانان تاریخی فوق العاده بیاید فرق دارد اما واقعیت این است که باید از آدم های سیاسی همین کشور یکی را انتخاب کرد. به نظرم هیچ یک از افرادی که نام آنها این روزها مطرح می‌شود با کارنامه، عملکرد و شخصیت آقای روحانی قابل مقایسه نیستند.

وی افزود: به طور مثال کسانی ایراد می‌گیرند و می‌گویند که برجام و مذاکرات خارجی هنوز به نتیجه نهایی نرسیده؛ قطعا مردم کسی که هنوز کاری را کامل به اتمام نرسانده، کنار نگذاشته و کسی را سرکار بیاورند که این بحران ها را به وجود آورده است. برخی ایراد می‌گیرند که چرا آقای روحانی دیر این تحریم ها را برداشته اما نمی‌گویند چه کسانی باعث و بانی ایجاد تحریم ها و بحران های اقتصادی بودند. مردم این مسائل را فراموش نمی‌کنند.

کرباسچی در رابطه با برنامه اصولگرایان برای انتخابات ریاست جمهوری و احتمال حضور افرادی همچون محمدباقر قالیباف و سعید جلیلی گفت:‌ من از تصمیم اصولگرایان خبر ندارم، چون نه چیز رسمی اعلام شده و نه از محافل داخلی آن‌ها اطلاعات محرمانه داریم اما عقل ایجاب نمی‌کند آنها مجددا وارد یک میدان سیاسی جدید شوند، درحالی که تجربه های ناموفقی دارند که حتی دوبار تکرار شده است.

وی با اشاره به احتمال ورود قالیباف به عرصه انتخابات، افزود:‌ وقتی کسی دو بار خود را در معرض افکار عمومی می گذارد و اقبالی نمی بیند بهتر است حیات سیاسی خود را در همین حدی که هست حفظ کند و اگر من می خواستم تصمیم بگیرم یا به کسی مشورت دهم توصیه نمی کردم این گونه و آن هم پی در پی در عرصه رقابت حاضر شود. میتوان گفت بهتر است فرد در طول زمان و با تغییر نسل‌ها شانس خود را امتحان کند اما زمانی که در طول حدود هشت سال شانس خود را امتحان کرده، دیگر جایی برای تکرار مجدد آن وجود ندارد.

*حضور هاشمی‌رفسنجانی در انتخابات ۸۴ تجربه موفقی نبود

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی درباره برگزاری مراسم سخنرانی توسط محمود احمدی‌نژاد در شهرهای مختلف نیز اظهار کرد: تجربه مجموعه نظام و چیزی که ما در این سی و هشت سال پس از انقلاب دیدیم این نیست که کسی بعد از دو دوره ریاست جمهوری دو مرتبه بخواهد در انتخابات حضور پیدا کند. این حرف را برخی در همان سال ۸۴ به آقای هاشمی زدند اما ایشان مجبور شدند به دلیل احساس وظیفه در عرصه حاضر شوند اما حضور ایشان در مجموع تجربه موفقی نبود.

*اگر مجموعه نهادهای انقلابی، نظامی-امنیتی و نیروهای ارزشی از احمدی‌نژاد حمایت نکنند، هیچ جایگاهی ندارد

کرباسچی هم‌چنین تاکید کرد:‌ در سال ۹۲ نیز جمع بندی شورای نگهبان این نبود که با وجود فراهم بودن زمینه افکار عمومی، ایشان را تائید کنند. درباره آقای احمدی نژاد نیز قضیه خیلی متفاوت است چون گرایشی که آن روز به آقای هاشمی بود اصلا با وضعیت آقای احمدی نژاد قابل مقایسه نیست و معتقدم اگر مجموعه نهادهای انقلابی، نظامی و امنیتی و نیروهای ارزشی ایشان را حمایت نکنند، هیچ جایگاهی ندارد و فقط آدمی است که هشت سال رئیس جمهور بوده است.

این فعال سیاسی یادآور شد: اینکه به شهری رفته و عده ای دورش جمع شوند با اینکه بتواند کسب رای کند خیلی متفاوت است. من فکر نمی کنم این مسائل اصلا قابل پرداختن باشد . شاید آقای احمدی نژاد الگویی در ذهن داشته باشد که مانند آقای هاشمی در سال ۹۲ دوباره وارد عرصه شده و نهایتا بتواند فردی مثل آقای روحانی را با حمایت ، روی کار آورد  اما این کارها کپی برداری ناقصی از الگوها است چون همه آقای هاشمی نمی‌شوند و همه ذهنیت‌ها متناسب با ذهنیت آن زمان نیست. جنس افکار عمومی در هر دوره متفاوت است.

*رفتار شورای نگهبان در رابطه با تائید یا رد احمدی‌نژاد قابل پیش‌بینی سیاسی نیست

وی ادامه داد: رفتار شورای نگهبان نیز درباره تائید یا رد آقای احمدی نژاد قابل پیش‌بینی سیاسی نیست چراکه آن‌ها به خصوص فقها  بر اساس وظیفه شرعی خود  در هر زمان عمل  کرده و فکر نمی کنم بتوان تحلیل سیاسی در این رابطه ارائه کرد.

*اصلاح‌طلبان گزینه‌های فراوانی در حد ریاست‌جمهوری دارند که نام نمی‌برم

کرباسچی در خصوص فعالیت اصلاح طلبان در ادامه راه در عرصه سیاست، گفت: اصلاح طلبان گزینه های فراوانی دارند که در حد ریاست جمهوری باشد. من به عنوان کسی که در ذهنیت دوستان اصلاح طلب هستم تحلیل هایشان را می دانم و باتوجه به اینکه از توانایی هایشان آگاهی دارم می گویم که از لحاظ توانایی اداره کشور، از نظر تحلیل هایی که به نفع کشور و مسائل سیاسی است و از لحاظ شرایطی که برای چنین سمتی از نظر قانون اساسی لازم است، تعداد قابل توجه افراد وجود دارد که این شرایط را دارا هستند. کسانی که در شرایط نرمال و بدون حاشیه بوده و می توانند مورد تایید قرار بگیرند. حتما در آینده از این گزینه ها استفاده خواهد شد.

وی ادامه داد: برای اینکه در شرایط انتخابات و حمایت از آقای روحانی قرار داریم نمی خواهم ذهنیت جامعه را مخدوش کنم به همین دلیل از کسی نام نمی برم.

*عارف برای ریاست مجلس رای کافی نداشت

دبیرکل حزب کارگزاران در رابطه با برخی مباحث مطرح شده مبنی بر اختلاف میان اصلاح طلبان و افرادی همچون او و عباس عبدی سر ریاست مجلس و دلخوری محمدرضا عارف در این خصوص، گفت: موضوع اصلی در رابطه با بحث ریاست مجلس شامل دو نکته می شد؛ اول اینکه آیا اصلا آقای عارف می تواند رییس مجلس شود؟ برداشت ما از انتخاباتی که انجام شد این بود که ایشان در مجلس دهم رای کافی برای کسب کرسی ریاست را ندارد. من در جلسه ای گفتم اگر ایشان رای داشته باشد و بتواند، ما که مخالفتی نداریم.

این فعال سیاسی افزود: بحث این است که کاندیداتوری افراد برای کسب کرسی ریاست خواه ناخواه نوعی جبهه بندی و تقابل در فضای مجلس ایجاد می‌کند. حال باید پرسید آیا واقعا می‌توانستیم در انتخابات ریاست مجلس نیز به تفاهمی که بین مجموعه ای از نیروهای معتدل و اصلاح طلب شکل گرفته بود، برسیم؟ این مجموعه در انتخابات توانست با وحدت و تعامل میزان حضور افراد تندرو و افراطی را به حداقل برساند و نهایتا شاهد تغییر جدی در بافت مجلس بودیم. اما من و بسیاری از نیروهای اصلاح طلب فکر می کردیم این وحدت اصلاح طلبان و اعتدالگرایان نباید به هم بخورد.

*نظر نمایندگان مجلس با یک مصاحبه و حرف امثال بنده تغییر نمی‌کند

کرباسچی تاکید کرد: این موضوع نظر بسیاری از اصلاح طلبان شامل جبهه مشارکت و سازمان مجاهدین انقلاب اسلامی هم می شد. شاید در مصاحبه ها علنا اعلام نکرده باشند، اما در جلسات نظرشان همین بود که بگذاریم مجلس با همان کیفیت اعتدال و بدون نیروهای افراطی کار خود را پیش ببرد. واقعیت مجلس نیز همین بود که اتفاق افتاد و اینطور نبود که نمایندگان با یک مصاحبه و حرفی که امثال بنده بزنیم نظرشان را تغییر داده و مساله مجلس عوض شود.

وی خاطرنشان کرد: بنده در صحبت هایم در همان زمان اعلام کردم اگر جمع به این نتیجه برسد از کسی حمایت کند، همه باید پیروی کنند، اما در مقابل این تحلیل، تحلیل دیگری نیز وجود داشت که باید بررسی می کردیم ببینیم هر کس می خواهد برای ریاست مجلس مطرح شود رای می آورد یا خیر. من شخصا معتقد بودم مجموعه کسانی که با لیست امید وارد مجلس شدند، کسانی نبودند که بین انتخاب آقای لاریجانی و آقای عارف، آقای عارف را انتخاب کنند و دیدیم که این کار را هم نکردند. بنابراین من معتقد نیستم تحلیل ها و مصاحبه های افراد نقش تعیین کننده ای در این مساله داشت.

*لاریجانی سمبل یک مجلس معتدل است

دبیرکل حزب کارگزاران همچنین تصریح کرد: ماهیت فکری نمایندگان مجلس دهم این بود که مجلسی سر کار بیاید که سمبل یک حالت تغییر اصولگرا به اصلاح طلب نباشد، بلکه مجلسی معتدل پس از آن افراطی گری ها فعالیت کند. به نظر من سمبل این کار آقای لاریجانی و شعار اصلی انتخابات نیز، شعار حمایت از دولت بود. بنابراین مجلس دهم باید مجلس متحد حامی دولت باقی می ماند و اگر غیر از این می‌شد، نیروهای معتدل این ظرفیت را داشتند که برای حفظ هویت خود، یک فراکسیون یکپارچه اصولگرایی تشکیل دهند که این جناح بندی ها به نفع دولت نبود.

کرباسچی ادامه داد: امکان داشت فراکسیون قوی اصولگرایی شکل گرفته و در کار دولت کارشکنی کند اما این اتفاق به این شکل نیفتاد. در مجموع کسانی که فکر می کنند با یک انتخابات ریاست مجلس همه مسائل حل و فصل می شود اشتباه می کنند. مجلس یک پروسه و روند است که باید در جهتی مشخص حرکت کند.

*اتفاقاتی افتاد که وحدت لیست امید کم‌رنگ شد

وی تاکید کرد: در مجلسی که با یک توان قوی و اکثریت حامی دولت در جامعه شکل گرفت اتفاقاتی افتاد که وحدت لیست امید کم رنگ شد. ما می‌توانستیم آن را پر رنگ نگه داریم چون به درد انتخابات ریاست جمهوری هم می خورد. اکنون باید کاری کنیم که وحدت نظرها و نزدیک شدن ها، به بهتر اداره شدن کشور کمک کند.

این فعال سیاسی در خصوص احتمال تغییر ریاست مجلس در سال های آینده مجلس فعلی، گفت: مجلس ۲۹۰ نفر آدم زنده دارد که دارای تحلیل، فکر و عقیده هستند. رییس مجلس نیز از سوی همین افراد انتخاب می شود. باید نصف به علاوه یک نفر از این تعداد به این نتیجه برسند که این رییس مجلس به نفع کشور، انقلاب و مجلس است یا فردی دیگر.  این موضوع را عملکرد و کارنامه افراد تعیین می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: قطعا نمایندگان به فردی رای می‌دهند که در مسائل ملی، حمایت از دولت، در ارائه نظرات و تحلیل های مختلف در مجلس و در اداره بهتر یک مجموعه متفرق الاراء عملکرد بهتری داشته باشد اما کسی که تحلیل جامعی ندارد و نمی تواند مجلس را اداره کند مورد حمایت نمایندگان قرار نخواهد گرفت و این در طول اداره مجلس مشخص می شود.

دبیرکل حزب کارگزاران سازندگی همچنین گفت: اگر کسی در مجلس دهم پیدا شود که از آقای لاریجانی بهتر حرف بزند، بهتر ارتباط برقرار کند، بهتر مسائل را تحلیل کرده و بتواند جایگاه مجلس را بهتر در جای واقعی خود حفظ کند، قطعا او جایگزین می شود. بنابراین نمی توان گفت در سه سال آینده چه تغییراتی در ریاست مجلس می افتد.

*شخصیت هاشمی‌رفسنجانی، ناطق‌نوری و کروبی در کرسی ریاست مجلس کاریزماتیک بود

کرباسچی تصریح کرد: از ابتدای انقلاب کرسی ریاست مجلس به افرادی همچون آقای هاشمی رفسنجانی، آقای ناطق نوری و آقای کروبی اختصاص داشت و طوری بود که به خاطر شخصیت کاریزمایتیک‌شان، همه بر روی آنها اتفاق نظر داشتند اما اکنون توان شخصیتی، مدیریتی و سخنگویی رییس مجلس اهمیت بالاتری پیدا کرده است.

وی افزود: اطلاعی از تصمیم آقای عارف مبنی بر کاندیداتوری مجدد در انتخابات ریاست مجلس در سال های آینده ندارم اما می توانم این را بگویم که نمایندگان، تفکرات سیاسی، اقتصادی و اجتماعی مختلفی داشته و حتما تفکرات سیاسی‌شان فراکسیون بندی شده است اما در کل خط فراکسیون های ما آنقدر پررنگ نیست که تعیین کننده باشد بخصوص که اکنون سه فراکسیون شکل گرفته و شاید این محصول کم کاری مجموعه لیست امید بوده، چون آنها می توانستند طوری عمل کنند که ما در مجلس بیشتر از دو فراکسیون نداشته باشیم. به هرحال اینطور صلاح دیدند و امیدوارم در عملکردهای آینده به نفع مجلس و کشور فعالیت کنند.

کرباسچی ادامه داد: به طور کلی در مجلس ما اینطور نیست که افراد با یک خط سیاسی در همه مسائل با همان جهت حرکت کنند چون این خط های سیاسی فقط یک طیف است و یک خط قاطع برنده نیست و با شرایط سیاسی جامعه و موضع گیری های افراد  متفاوت می شود.

*خیلی قشنگ نیست بعد از برگزاری یک انتخابات موفق برای برخی خط و نشان بکشیم

این فعال سیاسی در رابطه با مباحث مطرح شده مبنی بر "بد عهدی و بداخلاقی سیاسی برخی اعضای فراکسیون مستقلین که با لیست امید وارد مجلس شدند"، گفت: عده ای هستند که در لیست امید نبودند اما در مجلس دهم رای آوردند و حالا عضو فراکسیون سوم شدند. در کل خیلی قشنگ نیست بعد از برگزاری یک انتخابات موفق برای برخی خط و نشان بکشیم و بگوییم شما به خاطر ما بودید یا ما به خاطر شما بودیم. چون اگر بنا به حرف زدن باشد عکس این موضوع را هم می‌شود گفت که یکی از دلایل تشویق مردم برای رای دادن به لیست امید این بود که اصلاح طلبان خواستند نشان دهند برای مصالح و منافع ملی کشور با افرادی غیر از جناح سیاسی خودشان نیز تعامل می‌کنند.

وی یادآور شد: تحلیل های این چنینی اصلا جالب نیست و این ها به درد رقبای سیاسی می‌خورد که می‌خواهند بین گروه هایی که یک جبهه واحد تشکیل دادند، اختلاف جدی ایجاد کنند، بنابراین به نظر من جبهه حامیان دولت باید پیوندشان را در این مجلس تقویت کنند حتی در قالب دو فراکسیون وحدت جبهه ای خود را حفظ کنند. نباید دنبال این حرف ها بود که اگر در لیست ما نبودی رای نمی آوردی.

*تجربه بین سال‌های ۸۴ تا ۹۲ چیزهای زیادی به ما آموخت

کرباسچی هم‌چنین درباره تاثیر انتخابات سال ۸۸ بر انتخابات های بعدی،  بیان کرد: تمام این حوادث تجربیاتی است که برای مردم و مجموعه نظام حاصل می‌شود و اینکه ما بخواهیم اتفاقاتی که در سال ۸۸ یا قبل از آن افتاده را مورد بررسی قرار دهیم شاید باید چند سال از آن بگذرد تا بتوان تحلیل درستی داشت. به طور مثال امروز ما خیلی بهتر می‌توانیم درباره انتخابات سال ۸۴ قضاوت کنیم چون آثار آن را بیشتر دیده ایم.

وی ادامه داد:  سال ۸۴ اصلاح‌طلبان با سه یا چهار کاندیدا جلو آمدند اما در ۹۲ با یک کاندیدا وارد شدند که او هم قطعا جزو نیروهای شاخص اصلاح‌طلبی نبود اما نهایتا اصلاح‌طلبان پیروز شدند. پس می‌توان گفت تجربه بین سالهای ۸۴ تا ۹۲ چیزهای زیادی به ما آموخت.

این فعال سیاسی یادآور شد:  نهایتا می‌توان گفت تمام اتفاقات و تجربیات  در عرصه سیاست در افکار مردم،  عملکرد مدیران، ناظرین، شورای نگهبان و وزارت کشور  مغتنم است و مردم و نظام قطعا از این تجربیات استفاده می‌کنند، چون برای همه آن‌ها بهای سنگینی داده شده اما استفاده ای که می‌توان از آن کرد به بهایی که داده شده، می ارزد.

*با حصر و ایجاد محدودیت به نتیجه دلخواه نمی‌رسیم

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در رابطه با حصر خانگی تعدادی از کاندیداهای انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ گفت: درباره اینکه آیا واقعا این حصر به نفع کشور، مردم، انقلاب و خود این افراد هست یا خیر ، اختلاف نظراتی وجود دارد. قطعا عده ای از مردم و مجموعه سیاسی کشور معتقدند این شرایط و فضا نه تنها به نفع کشور، نظام و انقلاب نیست، بلکه حتی نتیجه عکس می‌دهد اما برخی معتقدند این حصر برای اداره و آرامش کشور و برای حفظ جان و امنیت محصورین ایجاد شده است.

کرباسچی تصریح کرد: من معتقدم حتی اگر مخالف آقایان موسوی،کروبی و خاتمی باشیم نباید این محدودیت‌ها را ایجاد کنیم چون نمی‌توانیم با حصر و ایجاد محدودیت به نتیجه دلخواه برسیم، به قولی« الانسان حریصٌ  علی ما منع» و جایگاه این افراد هیچ وقت با چنین برخوردهایی تنزل پیدا نمی‌کند.

*عبور از روحانی به سمت چه کسی؟!

وی در خصوص موضوع « عبور از روحانی» که توسط برخی چهره های سیاسی مطرح شده نیز گفت: باید پرسید عبور از روحانی به سمت چه کسی؟ وقتی کسی وجود ندارد این عبور معنا پیدا نمی‌کند. بهتر است این طور بگوییم که اگر ما مصالح مردم، کشور و انقلاب را می خواهیم باید به دنبال گزینه اصلح باشیم. اگر در حال حاضر گزینه ای بهتر از آقای روحانی وجود دارد حتما باید معرفی کنیم اما اگر مجموعه شرایط کشور چنین چیزی را در چنته ندارد ، عبور معنا نمی دهد.

این فعال سیاسی تاکید کرد: من فکر می کنم تاکنون هیچ اصلاح‌طلبی این بحث را مطرح نکرده که باید از روحانی عبور کنیم چون طرف دیگر ، فردی وجود ندارد.

کرباسچی  در جمع بندی نظرات خود درباره آینده سیاسی کشور اظهار کرد: اگر به منحنی گرایش مردم در عرصه سیاست  در این سی و هشت سال نگاه کنیم می بینیم هر چه جلو آمدیم گرایش مردم به سمت انتخاب منافع ملی پیش رفته و از آغاز مردم هر گاه احساس کردند منافع ملی در خطر است انتخابی کردند که این منافع در خطر نیفتد.

*انتخاب واقعی مردم افراط‌گرایی نیست

وی هم‌چنین تصریح کرد: هر چه پیش می رویم انتخاب واقعی مردم و تجربه در انتخابات بهتر شده و انتخاب واقعی مردم انتخاب افراط گرایی نیست. مگر اینکه کسی با شعار دوری از افراط گرایی وارد شده و نوع دیگری از افراط را ترویج، تبلیغ و پیشه کند که این بحث دیگری است. مردم از افراط و تفریط خسته اند و در درجه اول منافع ملی برایشان اولویت دارد و این منافع در یک روش و بینش معتدل به همه مسائل  به دست می آید.

*مردم نمی‌خواهند دور کشور دیوار بکشیم و کره‌شمالی درست کنیم

این فعال سیاسی خاطر نشان کرد: مردم  از دست دادن استقلال کشور را قبول ندارند و در عین حال نمی خواهند دور کشور دیوار بکشیم و کره شمالی درست کنیم. در مباحث اقتصادی نیز هرج و مرج و بی برنامگی را نمی خواهند و در عین حال اعتقاد به اقتصاد سوسیالیستی و چپ گرایانه ندارند. در مسائل اجتماعی و فرهنگی ترویج بی اخلاقی در جامعه را نمی پسندند و بستن همه درها به سمت هر گونه تنوع فرهنگی را نمی خواهند. بی دینی و ترویج آن را قبول نداشته و نه می خواهند به اسم عقیده  دینی برای بخش قابل توجهی از مردم مشکلاتی درست کنیم. انتخاب و سلیقه مردم اینگونه است و افکار عمومی معمولا اشتباه نمی کنند. حتی اگر انتخابات سال ۸۴ و ۸۸ خوب برگزار شده باشد، مردم بر مبنای شعارهای ارائه شده انتخاب کردند. اما خب فاصله قول و عمل چیز دیگری بود.

کرباسچی در پاسخ به اینکه آیا آن دو انتخابات خوب برگزار نشده است، اظهار کرد: به هر حال برخی معتقدند خوب برگزار نشده بود.

*کارگزاران افکار و برنامه‌های هاشمی‌رفسنجانی را برای کشور مفید می‌داند

دبیر کل حزب کارگزاران سازندگی در قسمت پایانی گفت‌وگو، در رابطه با میزان حمایت حزب متبوع اش از آیت الله هاشمی رفسنجانی گفت:‌  ما قطعا هجمه های وارده  به آقای هاشمی را قبول نداریم و افکار وبرنامه های ایشان را برای کشور مفید می دانیم. این موضوع به شخص آقای هاشمی و یا خانواده ایشان بر نمی گردد بلکه به افکار ایشان مربوط می‌شود. حزب کارگزاران در مجموع اعتقاد دارد افکار آقای هاشمی برای سازندگی و توسعه کشور تا کنون مفید بوده و در حال حاضر نیز مفید است. ایشان جزو برجسته ترین و  مبرزترین شخصیت های انقلاب بوده و از شناسنامه های انقلاب به حساب  می آیند. جزو کسانی هستند که مسائل کشور را به صورت غیر جانب‌دارانه و با توجه به منافع ملی تحلیل می‌کنند. از این جهت تا وقتی حزب به این شکل فکر می‌کند و آقای هاشمی این گونه هستند، از ایشان حمایت می‌کنیم.

وی افزود: ما بسیاری از مسائلی که در رابطه با فرزندان ایشان مطرح می‌شود را نمی دانیم و قبول نداریم و به این کاری نداریم که ایشان پنج فرزند دارد، عمامه سفید دارد یا این طور لباس می پوشد، بلکه مسأله ما با آقای هاشمی مسأله افکار ، شخصیت و سوابق ایشان است.

گفت‌وگو از خبرنگار سیاسی ایسنا: مرجان سادات احمدی

82203597-70966575

قائم مقام وزیر صنعت: صنایع احیا شده، بازار فروش را جدی بگیرند

             تربت حیدریه- ایرنا- قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت در امور تولید گفت: با توجه به برنامه دولت برای احیای ۷۵۰۰ واحد تولیدی نیمه فعال و رونق بخشی تولید در سال جاری، این واحدها باید فروش تولیدات خود را با جدیت دنبال کنند.

به گزارش ایرنا، رضا رحمانی پنجشنبه در سومین روز از هفته دولت در آیین افتتاح یک واحد بسته بندی مرغ صنعتی در تربت حیدریه افزود: تسهیلات منظور شده برای این طرح، به واحدهایی تعلق می گیرد که فکری برای بازار فروش محصولات خود کرده و از این طریق چرخه سودآوری و فعالیت های موثر و بلندمدت خود را تکمیل کنند.
وی با بیان اینکه هماهنگی لازم با بانک مرکزی برای خارج کردن واحدهای تولیدی و صنعتی از رکود و تعطیلی صورت گرفته، گفت: یکی از راه های رسیدن به این هدف، اعطای صحیح تسهیلات به واحدهای تولیدی با رصد به موقع فعالیت های آنها، برای نظارت بر استفاده درست و هدفمند از این اعتبارات است.
نماینده تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی نیز در این آیین گفت: هر چند در تربت حیدریه سه شهرک صنعتی و در مه ولات نیز یک شهرک صنعتی داریم، اما وضعیت صنعتی منطقه انتظارات و نیاز مردم این خطه را برآورده نکرده است.
سعید باستانی افزود: نگاهی به پیشینه تاریخی تربت حیدریه از وجود ۱۵ کاروانسرا در این منطقه حکایت دارد که بیانگر آن است که روزگاری مرکز ثقل تجارت در خطه خراسان بوده است و اکنون نیز این منطقه از نظرگاه قرار گرفتن در دالان شرق کشور، وضعیت مطلوبی دارد.
رئیس واحد قطعه بندی، بسته بندی و سردخانه دومداره مرغ صنعتی تربت حیدریه نیز گفت: این واحد صنعتی در زمینی به مساحت ۱۲ هزار مترمربع و با صرف ۹۵ میلیارد ریال راه اندازی شده و اکنون با یک نوبت کاری برای۳۰ نفر اشتغال مستقیم ایجاد کرده است.
علی اکبر صابری افزود: ظرفیت تولید و بسته بندی این واحد ۵۴ هزار تن و ظرفیت ذخیره سازی آن ۲ هزار تن در سال است و اگر مورد حمایت قرار گیرد قادر خواهیم بود در سه نوبت کاری به تولید بپردازیم.
مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۶۱۲۱/۵۱۳۲

82199783-70958951

   در نخستین روز هفته دولت؛آغاز بهره برداری از سه طرح عمرانی در تربت حیدریه

          تربت حیدریه- ایرنا- در نخستین روز هفته دولت و با حضور معاون هماهنگی و مدیریت امور زائران استاندار خراسان رضوی و فرماندار ویژ

ه تربت حیدریه، سه شنبه، بهره برداری از سه طرح عمرانی در این شهرستان آغاز شد.

به گزارش ایرنا، محمود امیری، مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه در آیین آغاز بهره برداری از ایستگاه پمپاژ بوستان ثامن این شهر گفت: برای اجرای این طرح ۲۵ میلیارد ریال هزینه شده و کل جمعیت شهری از مزایای آن بهره مند می شوند.
همچنین امروز در مراسمی سالن همایش های معاونت اداره کل و مدیریت آموزش و پرورش تربت حیدریه به مساحت ۲۰۰ مترمربع و هزینه بری یک میلیارد و ۸۰۰ میلیون ریال، مورد بهره برداری قرار گرفت.
امروز همچنین در آیینی اجرای طرح اصلاح شبکه آبرسانی تربت حیدریه و نیز خط انتقال فاضلاب این شهر آغاز شد.
مدیر شرکت آب و فاضلاب شهری تربت حیدریه گفت: طرح اصلاح شبکه آبرسانی به طول ۹ کیلومتر شامل هزار و ۱۰۰ انشعاب، با صرف ۹٫۵ میلیارد ریال در مدت یک سال اجرا می شود.
امیری افزود: عملیات اجرایی خط انتقال فاضلاب شهری نیز به طول ۶ کیلومتر با ۲۴ میلیارد ریال آغاز شد که با احتساب ۲ هزار انشعاب جدید، جمعیت تحت پوشش شبکه فاضلاب شهری تربت حیدریه به ۲۲ هزار خانوار می رسد.
مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۵۱۳۲/۶۱۲۱

82197333-70954267

فرماندار ویژه تربت حیدریه:نگاه دولت یازدهم به برجام، شفاف سازی در عرصه بین الملل بود

تربت حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه گفت: برخلاف تصور باطل برخی، نگاه دولت یازدهم به مذاکرات هسته ای و موضوع برجام، شفاف سازی در عرصه بین الملل بود که حاصل شد.

به گزارش ایرنا، حسن فتحی نیا یکشنبه در نشست خبری تشریح برنامه های هفته دولت افزود: درس بزرگی که از تحریم ها گرفتیم آن بود که باید به دنبال تحقق آرمان تاریخی مردم ایران، یعنی اقتصاد بدون اتکای به نفت باشیم و چنین بستری جز با تکیه بر اقتصاد مقاومتی محقق نخواهد شد. 
وی با بیان اینکه متاسفانه هم اکنون در شرایطی به سر می بریم که کل بودجه کشور تنها صرف امور جاری و حقوق کارکنان دولت می شود، گفت: در چنین فضایی نمی توان از دولت انتظار تعریف و آغاز پروژه های عمرانی جدید داشت و در شرایط مطلوب تنها می توان پروژه های برجای مانده از دولت قبل را به اتمام رساند.
فتحی نیا در ادامه به ویژگی دیگر دولت یازدهم اشاره و اظهار کرد: دولت خود را به تبعیت از رهبری مقید و به اجرای فرامین معظم له حریص دانسته و ایجاد هرگونه هزینه برای جایگاه رهبری را ظلم به ایشان می پندارد.
وی گفت: بر این اساس هیچ فاصله ای بین دولت و رهبری وجود ندارد، اما در ابراز ارادت به معظم له ممکن است شیوه و ابزار کار نسبت به دولت های قبل متفاوت باشد. 
فرماندار تربت حیدریه همچنین به نگاه دولت در برخورد با فساد اشاره و اظهار کرد: در عین حال که دولت برخورد با فساد را لازم می داند، در عین حال معتقد است تحقق این خواست تاریخی مردم، نیازمند عزم جدی و هماهنگی بین سه قوه است. 
فتحی نیا از ایجاد فضای باز سیاسی برای رشد، بالندگی و فعالیت احزاب به عنوان ویژگی دیگر دولت یاد کرد و گفت: اکنون احزاب آن طور که باید و شاید در تربت حیدریه فعالیت ندارند و یا حتی برخی احزاب نیز فاقد شعبه در این شهرستان هستند که ما با این رویه مخالف هستیم.
وی از کلیه احزاب دارای مجوز خواست تا با توجه به در پیش بودن انتخابات ریاست جمهوری، شوراهای اسلامی و میاندوره ای مجلس شورای اسلامی فعالیت های خود را پررنگ تر و شفاف تر کنند.
فتحی نیا به نگاه دولت به انتخابات پیش رو اشاره کرد و افزود: هر چند فرصت شرکت مجدد دکتر روحانی در دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری وجود دارد، اما وی بر انجام فعالیت های غیرتبلیغاتی، امتناع از ارائه طرح ها و وعده های غیرعملی و پرهیز از احساسی و شعاری کردن فضای کشور تاکید دارد.
وی در بخش دیگری به پروژه های قابل افتتاح در هفته دولت اشاره کرد و گفت: در هفته گرامیداشت دولت، با صرف ۵۴۰ میلیارد ریال اعتبار، ۷۶ طرح در تربت حیدریه به بهره برداری خواهد رسید.
فتحی نیا همچنین از آغاز اجرای ۲ طرح با ۱۸ میلیارد ریال در این هفته خبر داد و گفت: یکی از این طرح ها اصلاح شبکه آبرسانی به طول ۹ کیلومتر و دیگری ساخت یک باب دبیرستان در بخش کدکن است.
وی گفت: از مجموع طرح های افتتاحی، بیشترین پروژه ها به تعداد ۴۵ پروژه و با ۴۹۶ میلیارد ریال اعتبار مربوط به بخش مرکزی و کمترین مربوط به بخش بایگ به تعداد سه طرح با ۲ میلیارد و ۲۰۰ میلیون ریال اعتبار است.
وی سهم بخش رخ از پروژه های هفته دولت را ۱۹ طرح با ۸۷ میلیارد ریال اعتبار و کدکن را نیز هفت پروژه به ارزش ۴۰ میلیارد ریال عنوان کرد.
مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
۶۱۲۱/۵۱۳۲

photo_2016-08-20_10-32-51

برگزاری جشن پایان دوره هنرجویان اموزشگاه وزیری روز جمعه ۲۹ مردادماه جاری در فرهنگسرای ارسباران

جشن پایان دوره بهار و تابستان اموزشگاه وزیری در ساعت ۵/۵ روز جمعه ۲۹ مردادماه ۹۵ در فرهنگسرای ارسباران تهران با جمع کثیری از علاقمندان و خانوادهای هنرجو برگزارگردید.

در ابتدا پس از خوش امد گویی کلیپی از معرفی اموزشگاه وزیری به مدیریت اقای کیوان ساکت  برای حاضران پخش شد که مورد توجه علاقمندان قرار گرفت انگاه گروههای مختلف هنری اموزشگاه در رشته های ویلن ، تار ، سه تار ، تنبور ، ترومپت ، دف ، جاز( کلاسیک  پاپ ایرانی )،سنتور ، پیانو ، و کر  معرفی و از هر گروه نمایندگانی به صحنه امدند ودر این خصوص کارهایی ارایه دادند که باا ستقبال همگان روبرو گردید .

جالب توجه است که سن هنرجویان از ۴سال لغایت ۴۰ سال بود و خود این موضوع باعث شد که شرکت کنندگان به اینده موسیقی ایران با توجه به پتانسیل انها امیدوار گشتند .

در پایان  مجری برنامه اعلام نمود با توجه به در گذشت روانشاد محمد تقی ساکت پدر ارجمند جناب کیوان ساکت علیرغم  مشغولیتها و شرایط بد روحی خوشبختانه شرایط را مدیریت نموده و توانستند این برنامه را اجرنمایند و انگاه  ارکستر بزرگ  اموزشگاه وزیری شامل گروه نونهالان ، نوجوانان، و جوانان به سر پرستی سرکار خانم سمیرا جمشیدی یک کار بزرگی اجرا نمودند که از جمله اجرای گل مریم و همچنین سرود ای ایران بود   که مورد تشویق زیاذ حاضران گردید