شمار مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه به چهار نفر رسید

شمار مبتلایان به کرونا در تربت‌حیدریه به چهار نفر رسید

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: با مثبت شدن نتیجه آزمایش یک نمونه دیگر، تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان به چهار نفر افزایش یافت.

سعیدرضا قنبری زاده روز شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اوج انتشار این ویروس در هفته جاری، مردم باید توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند و به جز در موارد ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند.

وی در ارتباط با شمار افراد بستری شده به علت بیماری حاد تنفسی در مراکز درمانی تربت‌حیدریه، آماری ارایه نکرد و اظهار داشت: مردم باید از تجمع و حضور در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت خودداری کنند تا شاهد ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

وی از راه‌اندازی مرکز غربالگری بیماری‌های واگیر در تربت‌حیدریه خبر داد و گفت: این مرکز به منظور کنترل، پیشگیری و پاسخگویی به مردم در باره بیماری‌های واگیر از جمله کرونا راه‌اندازی شده و مردم می‌توانند در دو نوبت صبح و عصر برای تشخیص بیماری خود به این مرکز مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌دهد.

طبق اعلام دبیر کمیته مراقبت و درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون هزار و ۲۱۰ بیمار مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که از این تعداد ۴۷۶ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده و بقیه تحت درمان قرار دارند.

بر اساس آمار وزارت بهداشت و درمان تاکنون نتیجه آزمایش ۸۹ بیمار مبتلا به ویروس کرونا در خراسان رضوی مثبت بوده است که دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۵۱ نفر بیشترین آمار را در بین دانشگاه‌ها و دانشکده های علوم پزشکی این استان دارد.

مسوولین بهداشتی خراسان رضوی اوج انتشار ویروس کرونا در این استان را از ۲ روز گذشته دانسته و اعلام کرده‌اند این استان در مقطع حساسی قرار دارد لذا مردم نباید از خانه خارج شوند و باید توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *