مولاوردی در گفت‌وگو با ایلنا تاکید کرد: زنان حاشیه‌نشین، قربانی توسعه نامتوازن در کشور

ایلنا: معاون رئیس‌جمهور در امور زنان وخانواده با اشاره به اینکه توسعه نامتوازن در کشور سبب بروز مشکل حاشیه‌نشینی شده است، گفت: پرداختن به حاشیه‌نشینی و زنان حاشیه‌نشین در برنامه ششم مورد توجه قرار گرفته است.

شهیندخت مولاوردی در گفت‌و‌گو با خبرنگار ایلنا در ارتباط با اینکه بیشتر زنان معتاد متجاهر تهران را مهاجر تشکیل می‌دهند، گفت: عوامل و دلایلی که منجر به این مهاجرت‌ها و آسیب‌ها شده برای زنان و مردان یکسان است؛ توسعه نامتوازنی که در کشور وجود دارد و ما وارث آن هستیم، همچنین عدم توازن در مناطق مختلف کشور و موضوعات مختلف سبب پدید آمدن این گونه مسائل شده‌است و برای رفع آن‌ها باید به توسعه متوازن دست پیدا کنیم.

وی ادامه داد: این توسعه نامتوازن و مهاجرت‌ها همچنین سبب توسعه حاشیه نشینی نیز شده است و ما اکنون بالای ۱۰ میلیون حاشیه‌نشین در کشور داریم که یک زنگ خطر است.

معاون رئیس جمهور با اشاره به اینکه بخشی از حاشیه نشینان را زنان تشکیل می‌دهند، اظهار کرد: زنان در شرایط کلی نیز آسیب‌پذیر‌تر از مردان هستند؛ چه برسد به اینکه در شرایط حاشیه‌نشینی قرار بگیرند.

وی ادامه داد: یکی از برنامه‌های دولت در برنامه ششم رسیدگی به مسائل حاشیه‌نشینی و زنان حاشیه‌نشین است، ضمن آنکه پیش از این نیز ما زمینه پرداختن به این موضوع را با امضا تفاهم‌نامه‌ای با وزارت راه و شهرسازی در زمینه توانمندسازی زنانِ سکونت‌گاه‌های غیررسمی و بافت‌های فرسوده فراهم کرده‌ایم.

مولاوردی افزود: بر اساس این تفاهم‌نامه تاکنون چند برنامه توسط وزارت راه و شهرسازی به صورت پایلوت و با تمرکز و محوریت توانمندسازی زنان اجرا شده است که از این پس نیز این برنامه‌ها را توسعه خواهیم داد.

بازدیدها: 36

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *