تحلیل مطهری از رای مردم تهران به اصلاح طلبان

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در تحلیل رای مردم تهران به اصلاح طلبان، متهم کردن این لیست به انگلیسی بودن را در رفتار انتخاباتی مردم موثر دانست و بر لزوم بازنگری اصولگرایان در روش هایشان تاکید کرد.

علی مطهری در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی ایسنا اظهار کرد: رای آوری لیست اصلاح طلبان در تهران به این شکل قابل پیش بینی نبود. من خودم حدس می زدم در تهران ۲۰ نفر از اصلاح طلبان و ۱۰ نفر از اصولگرایان رای بیاورند اما فکر می کنم تخریب هایی که علیه لیست اصلاح طلبان و معتدلین صورت گرفت و آنها را متهم به انگلیسی بودن کردند در نوع رای دادن مردم موثر بود و باعث شد مردم عکس العمل نشان دهند.

وی افزود: برخی مواضع اصولگرایان در چند ماه اخیر مثل نوع برخوردشان با توافق برجام، اجرای برجام یا اظهارنظرها درباره خرید هواپیما نیز در رفتار انتخاباتی مردم تهران موثر بود و مردم را تشویق کرد که به سمت اصلاح طلبان بروند.

منتخب مردم تهران در مجلس دهم ادامه داد: به نظر من این رای مردم پیام روشنی برای مسئولان و مدیران کشور و فعالان سیاسی دارد. مدیران کشور هم باید به این پیام ترتیب اثر بدهند و هم بدانند با سختگیری های بیجا و تخریب ها نمی توانند شخصیت ها را منزوی کنند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی اضافه کرد: شاید ۱۰ سال است آقایان علیه آقای هاشمی صحبت می کنند یا اینکه آقای خاتمی را محدود و ممنوع التصویر کردند اما وقتی اینها می گویند به فلان لیست رای دهید عده قابل توجهی از مردم به همان لیست رای می دهند و این نشان می دهد که سیاست های قبلی کارساز نیست و باید روش خود را تغییر دهند و قدری به حقوق شهروندی مردم توجه بیشتری داشته باشند.

وی با تاکید بر ضرورت بازنگری اصولگرایان در اصول، مبانی و روش هایشان، خاطرنشان کرد: بعضی نگاه های اینها نگاه درستی نیست مثلا نگاه شان به اصل ولایت فقیه، مساله حفظ نظام و مساله آزادی بیان، به نظرم دچار کاستی است و باید آن را اصلاح کنند و قدری با مبانی و تفکر شهید مطهری آشنا شوند.

مطهری با بیان اینکه اصولگرایان نباید اجازه دهند تندروهای ابتکار عمل را در میان آنها به دست بگیرند، خاطرنشان کرد: در یک کلام اصولگرایان باید اصولگرای واقعی باشند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از گفت وگوی خود اضافه کرد: البته من شخصا از اینکه افرادی مثل آقای توکلی به مجلس راه پیدا نکردند متاسفم اگرچه من به روش آقای توکلی هم انتقاد دارم که خودش را در بین ایثارگران و به طور کلی اصولگرایان محصور کرده در حالیکه ایشان افکار اصلاح طلبانه خوبی دارند و به یک معنا اصلاح طلب شمرده می شوند. ای کاش خودش را در بین این گروه ها محصور نمی کرد.

وی اظهار کرد: ان شاءالله همه ما پیام مردم حوزه انتخابیه تهران را خوب شنیده باشیم و از آن عبرت بگیریم و این امر در رفتار آینده ما موثر باشد.

بازدیدها: 32

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *