گسیختگی شهری تربت حیدریه با اجرای طرح جامع رفع می شود


تربت حیدریه- ایرنا- معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: از هم گسیختگی کنونی شهر تربت حیدریه با اجرای طرح جامع و تفصیلی این شهر برطرف می شود.

 

به گزارش ایرنا، محمد مقدوری روز چهارشنبه در نشست بررسی کلیات طرح جامع و تفصیلی تربت حیدریه، در کارگروه تخصصی امور زیربنایی و شهرسازی خراسان رضوی، که با محوریت تربت حیدریه در این شهر برگزار شد، افزود: این شهر از نظر بافت شهری و پراکنش جمعیتی دچار از هم گسیختگی است.
وی تربت حیدریه را دارای موقعیتی ویژه خواند و افزود: در طرح جامع، برای بلوار ورودی این شهر نیز تصمیماتی گرفته شده تا از حالت فعلی خارج شود که طرحی موضعی برای آن تهیه و در کارگروهی ویژه مورد بررسی قرار می گیرد.
در این نشست کلیات طرح جامع و تفصیلی تربت حیدریه، پس از بررسی به تصویب رسید.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان رضوی گفت: طبق قانون باید طرح جامع شهری برای تصویب مجدد، به شورای برنامه ریزی و توسعه استان ارجاع تا پس از بررسی عملیات اجرایی آن ابلاغ شود.
مقدوری با بیان اینکه طرح بعد از دو ماه از سوی شورای برنامه ریزی و توسعه استان برای اجرا به پیمانکار ابلاغ می شود، افزود: در خصوص اراضی پادگان تربت حیدریه نیز که در طرح جامع به آنها اشاره شده، لازم است جلسه ویژه ای با حضور نمایندگان وزارت دفاع، راه و شهرسازی و پیمانکار طرح تشکیل شود.
شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *