گزارش میدانی ایلنا از آتش سوزی ساختمان پلاسکو: ماموران آتش نشانی می‌گویند آوار سنگین است / همکاران آتش نشانمان پیامک دادند زنده‌ایم

 

یکی از آتش نشان‌ها می‌گوید: بیش از ۲۰ نفر از همکارانمان زیر آوارند چند تاشان از همانجا پیامک دادند که زنده‌ایم و بیایید نجاتمان دهید نمی‌دانیم چقدر سخت است خواندن پیامکی که از زیر آوار آمده .

میدان فردوسی از تاکسی پیاده می‌شویم . خیابان رو به پایین بسته است ماشین‌ها نمی‌توانند جلوتر برود. پیاده جلو می‌رویم. ازدحام مردم زیاد است ، وسط خیابان مملو از آمبولانس و ماشین‌های آتش نشانی است. یک موتور سوار از راننده یک ماشین آتش نشانی با عجله می‌پرسد خداوکیلی ماموران زنده ماندند یا نه آتش نشان جواب می‌دهد غافلگیر شدیم واقعا نمی‌دانیم نمی‌دانم.

جلوتر می‌رویم که یک مرد با شتاب می‌گذرد می‌گوید رئیس شعبه بانک تجارت نزدیک پلاسکو هستم. نگران است و می‌خواهد مطمئن باشد اتفاقی برای دفترش نیافتاده باشد.

هوای خیابان فردوسی پر از دود و غبار آتش است. چشم‌ها را می‌زند . جلوتر کمه می‌رویم ازدحام بیشتر می‌شود. ابتدای کوچه »صبح امروز« به بعد بسته است ماموران اجازه نمی‌دهند کسی جلوتر برود. حتی به کسبه محلی هم اجازه نمی‌دهند جلوتر بروند. یکی می‌خواهد کرکره مغازه‌اش را پایین بکشد دیگری نگران دوستانش است که مغازه‌دار هستند اما هیچ کس اجازه جلو رفتن ندارد، حتی ما با کارت خبرنگاری .

با ماموران آتش نشانی تماس می‌گیریم چند تن از فعالین صنفی آتش نشانی امروز در حال امداد و نجات هستند به محل می‌آیند تا ما را با خود ببرند ولی باز هم مانع می‌شوند یکی از آتش نشان‌ها می‌گوید بیش از ۲۰ نفر از همکارانمان زیر آوارند چند تاشان از همانجا پیامک دادند که زنده‌ایم و بیایید نجاتمان دهید نمی‌دانید چقدر سخت است خواندن پیامکی که از زیر آوار آمده .

چند نفر نزدیک می‌آیند که می‌خواهند ما را که کمی جلوتر رفته‌ایم از محل دور کنند. یک مامور نیروی انتظامی می‌گوید نجات این آدم‌ها مهمتر است ، بروید مزاحم نشوید.

در حال برگشتیم یک آتش نشان با صدای بلند می‌گوید باهم در تماسیم اینجا هنوز خیلی کار دارد چند روزی حداقل طول می‌کشد خدا به خیر بگذراند برای همکارانمان دعا کنید….

گزارش : نسرین هزاره مقدم- پیام عابدی

بازدیدها: 32

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *