معاون وزیر: ۳۰ درصد مدارس کشور نیازمند بازسازی هستند

 

تربت حیدریه- ایرنا- معاون وزیر آموزش و پرورش و رئیس سازمان نوسازی و تجهیز مدارس کشور گفت: ۳۰ درصد از مدارس کشور شامل ۱۲۰ هزار متر مربع فضای آموزشی فرسوده شده و نیازمند مقاوم سازی و نوسازی است.

به گزارش ایرنا، محمدتقی نظرپور روز جمعه در حاشیه بازدید از پروژه های نیمه تمام آموزش و پرورش تربت حیدریه در جمعه خبرنگاران اظهار کرد: برای مقاوم سازی، تخریب و نوسازی مدارس کشور ۱۸۰ هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز است که ۱۲۰ هزار میلیارد ریال برای نوسازی و بقیه برای مقاوم سازی است.

وی با تاکید بر لزوم تامین اعتتبار پروژه های عمرانی، اظهار کرد: به کلیه مدیران آموزش و پروش در سراسر کشور ابلاغ شده است بدون تامین اعتبارات هیچ پروژه عمرانی را آغاز نکنند.

نظر پور هدف از سفر خود به تربت حیدریه را، برآورد نقشه ها و نیازهای نظام تعلیم و تربیت منطقه عنوان و اظهار کرد: پس از برآورد نیازها و مشکلات هر منطقه تصمیماتی اتخاذ می شود و با در نظر گرفتن منابع مالی و اعتبارات مورد نیاز، پروژه ها به مناقصه گذاشته شده و با تعیین پیمانکار عملیات اجرایی آن ها آغاز خواهد شد.

معاون اداره کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه نیز گفت: در حال حاضر در این منطقه هشت پروژه نیمه تمام وجود دارد که عملیات ساخت آن از سال ۹۰ به این سو آغاز شده که بین ۱۰ تا ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی دارند.

سعید نیرویی با بیان اینکه هفت پروژه از این تعداد خیرساز است و افراد خیر سهم خود را بطور کامل پرداخته اند، افزود: برای ساخت و تکمیل این پروژه ها ۶۵ میلیارد ریال اعتبار مورد نیاز است.

در حال حاضر ۳۵ هزار و ۷۶۹ دانش آموز در ۳۱۶ آموزشگاه و یک هزار و ۶۶۶ کلاس درس در تربت حیدریه تحصیل می کنند و دو هزار و ۵۰۰ نفر معلم کار آموزش به آنان را بر عهده دارند.

مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب مشهد واقع است.

۶۱۲۱/۶۰۱۲خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم ** انتشار دهنده: علی حیدر شاه حسینی

بازدیدها: 31

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *