جهانگیری در رشت مطرح کرد: اصلاح‌طلبی جرم نیست و من صدای اصلاح طلبانم/ واردات برنج و چای را مدیریت کردیم/ به سپیدرود و ملوان افتخار می‌کنم

 

 

جهانگیری با تاکید بر اینکه اصلاح طلبی برای من افتخار است، گفت: اصلاح‌طلبی جرم نیست و من صدای اصلاح طلبانم.

به گزارش ایلنا از رشت، اسحاق جهانگیری صبح امروز در جمع مردم رشت با بیان اینکه گیلان سرزمین نخبگان و ریاضی دانان و سردار جنگل و گیلان فخر ایران است، اظهار کرد: هر ایرانی به گیلان و گیلانیان افتخار می‌کند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: سرزمین گیلان در تاریخ ایران الگو و نمونه است و افتخارات زیادی آفریده است.

وی با تاکید براینکه سرنوشت و آینده ایران دست شما جوانان است، خاطرنشان کرد: شما هستید که باید آینده ایران را رقم بزنید و آن طور که دوست دارید کشور را اداره کنید.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی با تصریح بر اینکه کشور در شرایط سختی تحویل دولت یازدهم شد، بیان داشت: مردم احساس می‌کردند در بخش بین الملل هر روز با بحران مواجه شده اند و دشمنان ایران در سراسر دنیا با مردم بزرگ و تاریخ ساز به بدترین نوع ممکن برخورد می‌کردند  و ایرانی بودن در دنیا جرم شده بود.

وی در تشریح وضعیت ایران و ایرانیان در ۸ سال دولت گذشته تصریح کرد: بسیاری از دانشمندان بزرگ ایرانی که در خارج زندگی می‌کردند اجازه افتتاح حساب در بانک‌ها را نداشتند.

معاون اول رئیس‌جمهور افزود: بخاطر تحریم های مختلف روی کشتی‌های ایرانی پرچم های کشورهای دیگر را بر افراشته می‌کردند که اسم آن کشورها را تاکنون نشنیده اید.

این مقام بلند پایه با تاکید بر اینکه وضع سیاسی کشور به شکلی بود که همه فرزندان انقلاب رو در روی هم قرار گرفته بودند و اوضاع اقتصادی کشور  بهم ریخته بود، ادامه داد: طی ۱۷ ماه دارایی مردم ایران به یک سوم کاهش داده شد.

فرمانده ستاد اقتصاد مقاومتی سپس به تشریح اقدامات دولت یازدهم در راستای بهبود وضعیت کشور پرداخت و خاطرنشان کرد: در اقتصاد ما مصمم شدیم ثبات به کشور برگردد.

وی افزود: امروز مردم دنبال این نیستند بگویند چه اتفافی در بازارهای مختلف می افتد و می‌گویند آینده اقتصاد ایران قابل پیش‌بینی است و در چنین اقتصادی سرمایه گذار می آید، سرمایه‌گذاری می‌کند و سرمایه خارجی می آورد.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه ما در ۴ سال بدترین تهمت ها و برچسب ها را تحمل کردیم، بیان‌داشت: من می‌دانستم وقتی در ۴ سال با رئیس‌جمهور آنگونه رفتار کردند در انتخابات چه می‌خواهند بکنند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه اصلاح طلبی برای من افتخار است، گفت: اصلاح طلبی جرم نیست و من صدای اصلاح طلبانم و همه دغدغه های اصلاح طلبان با تدبیر و حمایت رهبری حل شدنی است.

وی با بیان اینکه به محضر رهبری رفتم تا پیرامون موضوع اصلاح طلبان صحبت کنم، افزود: رهبری فرمودند”برای من اصلاح طلب و اصولگرا یکی است و همه فرزندان انقلاب هستند”.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به اینکه گروهی که هیچ توانایی در صحنه رقابت ندارد می‌خواهد با تهمت زنی رقیب را از دور خارج کرده و خود را برنده اعلام کند تاکید کرد: تا ۲۹ اردیبهشت دو روز دیگه مانده است و همه باید هوشیار باشند.

جهانگیری با تاکید بر اینکه انتخابات فقط رای دادن نیست و فضایی است برای گفتگو و تعامل بیان داشت: ما باید با رقبا در فضای صمیمی گفتگو کنیم این دو روز آنچه می‌توانید تلاش کنید و با مردم صحبت کنید.

وی با تاکید بر اینکه ما از وضعیت فقرا و معیشت‌شان زجر می‌کشیم، اظهار کرد: آرمان ما این است که  هر ایرانی زندگی شرافتمندانه داشته باشد.

معاون اول رئیس جمهور افزود: ولی نباید اجازه بدهیم عده ای از فقر مردم برای بالا رفتن استفاده کنند و با مردم فقیر عکس و فیلم بگیرند و پخش کنند که این توهین به مردم است.

جهانگیری با تاکید بر اینکه انتخابات به نحو مطلوب برگزار خواهد شد و جای هیچ نگرانی وجود ندارد ، گفت: ما اجازه نمی دهیم کسی آرامش مردم را از آنها بگیرد.

نامزد دوازدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری  با بیان اینکه شما پرشور به صحنه بیاید و رای شما به درستی و واقعی اعلام خواهد شد، گفت :مردم گیلان همچنان این استان را فخر ایران نشان بدهید.

وی با بیان اینکه روحانی شخصیت بزرگ و یک مجتهد انقلابی است، اظهار کرد: آیت الله قربانی گفت آقای روحانی از روحانیون مبارز قبل از انقلاب بود و در موقعیت های سخت تصمیم گیری کرد .

جهانگیری افزود: برای بنده با سابقه مدیریتی که دارم کار کردن با روحانی یک افتخار است و ما آمده‌ایم راه سال۹۲ را تکمیل ایجاد اشتغال کرده محرومیت را از کشور رفع کنیم.

وی گفت: با تمام توان ایستادگی می کنیم و کارهایی می‌کنیم که دغدعه اشتعال از شما برطرف شود.

معاون اول رئیس‌جمهور با اشاره به حمایت‌های دولت یازدهم از کشاورزان و بویژه شالی‌کاران و چای‌کاران تصریح کرد: تلاش کردیم برنج‌کاران ضربه نبینند و جلوی واردات برنج خارجی را گرفتیم همچنین صنعت چای را نجات دادیم و حالا عده ای می آیند در گیلان و غیر منصفانه صحبت می کنند.

وی با بیان اینکه گیلان ما شایستگی دارد یکی از اصلی ترین استان های کشور باشد و می تواند ایران را با شتاب بیشتری به جلو ببرد، تاکید کرد: باید راه آهن رشت به راه آهن جهانی وصل شود و کشاورزی استان توسعه یابد؛ ضمن اینکه مثل گذشته واردات محصولات را باید به خوبی مدیریت کنیم.

جهانگیری با تاکید بر اینکه شما جوانان ایرانی در همه زمینه ها قهرمان هستید، گفت: به تیم سپیدرود و ملوان همانند سایر تیم های میهن عزیزمان ایران افتخار می‌کنم.

وی در پایان‌اظهار کرد: روز جمعه بیایید در صحنه انتخابات؛ همه‌با هم بیایید که نام ایران دوباره بدرخشد و دوباره اصلاحات مطرح شود و با اعتدال‌ نشان دهیم که همه فرزندان ایران هستیم.

معاون اول رئیس جمهور با شعار دوباره ایران؛ دوباره روحانی به سخنرانی خود پایان داد.

 12a53e48-2222-4f7d-96fd-d61e5414fe8c

85e96111-4ec3-4d22-ae26-900ae3097c49

a634cde2-064a-4f4c-9764-a8b5fa561d74

ec073f76-9516-465e-a0af-855d5e5c07ec

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

بازدیدها: 38

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *