معاون وزیر راه و شهرسازی : سرعت قطار مشهد- تهران ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید/سفر به مشهددر ۶ ساعت

 

محسن پور سید اقایی

 

مشهد- معاون وزیر راه و شهرسازی با بیان اینکه در آینده نزدیک سرعت قطار در خط مشهد-تهران به ۲۰۰ کیلومتر خواهد رسید گفت: زمان سفر از تهران به مشهد برای زائران به کمتر از ۶ ساعت کاهش می یابد.

به گزارش خبرنگار مهر، محسن پور سید آقایی در حاشیه مراسم آغاز پروژه برقی شدن خط ریلی مشهد-تهران به خبرنگار مهرگفت: افزایش ظرفیت ناوگان حمل و نقل ریلی در مسیرمشهد-تهران یکی از آرزوهای دیرینه مجاوران و زائران حرم رضوی بود که به حول قوه الهی امروز وارد فاز اجرایی شد.

معاون وزیر راه و شهرسازی با اشاره به افزایش ظرفیت ناوگان ریلی خراسان رضوی و خط مشهد- تهران و بالعکس بیان کرد: فاز نخست افزایش ظرفیت ناوگان ریلی مشهد با ایجاد زیر ساخت هایی از جمله هوشمند سازی سیستم کنترل، افزایش تعداد سکوها و همچنین برقی شدن خط مشهد-تهران انجام می شود.

وی ادامه داد: برقی کردن مسیر ریلی مشهد-تهران نیاز به دو میلیارد تومان سرمایه گذاری دارد.

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین با بیان اینکه امید است این پروژه در ظرف مدت ۴ سال به بهره برداری برسد ادامه داد: با بهره برداری این پروژه و بهره گیری قطار های سریع السیر با سرعت ۲۰۰ کیلومتر پیمایش مسیر مشهد- تهران در کمتر از ۶ ساعت انجام خواهد شد.

سیستم های ایستگاه راه آهن مشهد هوشمند شد  

معاون وزیر راه و شهرسازی همچنین از نوسازی و تجهیز سیستم های کنترل ایستگاهی راه آهن مشهد خبر داد و گفت: سیستم های کنترلی ایستگاه مشهد قدیمی بود که خوشبختانه نوسازی و به سیستم های هوشمند تجهیز شد.

وی با بیان اینکه سوزن بندی مسیر مشهد به طور کامل اصلاح شده است ادامه داد: قطار ها پیش از این در مشهد با تاخیر وارد و یا خارج می شدند که با هوشمند سازی سیستم های موجود این مشکل نیز رفع شده است.

آقایی همچنین به افزایش تعداد سکوها در این ایستگاه اشاره کرد و افزود: تعداد پذیرش قطار ها در این ایستگاه نیز افزایش یافته است.

وی تاکید کرد: افزایش ظرفیت شبکه، افزایش ظرفیت ایستگاه‌های اصلی، افزایش سرعت متوسط قطارها، امکان افزایش تعداد مسافر بر واگن، کاهش تاخیرها و کاهش وابستگی به موتورهای دیزلی سنگین از مهم‌ترین مزایای طرح برقی‌سازی این خط ریلی است.

 

شاید این مطالب را هم دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *