نماینده تربت حیدریه: جنبش دانشجویی از جامعه فاصله گرفته است

تربت حیدریه- ایرنا- نماینده مردم تربت حیدریه، زاوه و مه ولات در مجلس شورای اسلامی گفت: جنبش دانشجویی ما نیازمند بازیابی و بازنگری است زیرا این جنبش از سطح متوسط جامعه فاصله گرفته است.

به گزارش ایرنا سعید باستانی چهارشنبه در نشست شورای اداری تربت حیدریه که با حضور استاندار خراسان رضوی برگزار شد، با اشاره به اینکه این شهرستان، دارای پتانسیل های بالقوه زیادی در حوزه دانشگاهی است، افزود: باید چرخه تولید ثروت از دانشگاه ها آغاز شود.
وی گفت: در حوزه های مارکتینگ، بازاریابی و تجاری سازی تحقیقات دانشگاهی نیازمند برداشتن گام های محکمتری هستیم.
حسن فتحی نیا معاون استاندار و فرماندار تربت حیدریه نیز در این نشست گفت: این شهرستان از نظر دانشگاهی دارای ظرفیت های خوبی برای توسعه فعالیت های دانشجویی است وی می توان از این نیروهای جوان برای تکمیل پروژه های نیمه تمام منطقه استفاده کرد.
رئیس مجمع روسای دانشگاه ها و مراکز آموزس عالی تربت حیدریه نیز گفت: مجمع از سال ۹۰ فعالیت خود را با هدف همکاری و هماهنگی بین دانشگاه های این خطه به منظور توان افزایی آغاز کرده تا از این طریق بتوانند بر اثرگذاری خود در تحولات منطقه بیفزایند.
علیرضا کرباسی افزود: هر چند در این زمینه گام های مثبتی برداشته شده اما هنوز راه های نرفته زیادی در پیش داریم که بخشی از آن به کمبود اعتبارات بودجه پژوهشی دانشگاه ها بازمی گردد که متاسفانه از بودجه مصوب استانی، سهم چندانی عاید شهرستان ها نمی شود.
وی گفت: طبق تصمیم جمعی دانشگاه های منطقه، مقرر شده تنها پژوهش هایی دنبال شوند که تقاضامحور باشند.
رئیس دانشگاه آزاد اسلامی واحد تربت حیدریه نیز گفت: از سال ۶۴ که این دانشگاه فعالیت خود را آغاز کرده تا امروز بالغ بر ۲۰ هزار دانش آموخته داشته که بیش از ۱۱ هزار نفر آنان بومی هستند. 
محمدعلی علیزاده افزود: هم اکنون افزون بر چهار هزار و ۳۰۰ نفر در این دانشگاه (با احتساب مرکز خواف و آموزشگاه سماء) در ۸۱ رشته شامل ۱۱ رشته دکتری، ۲۸ رشته کارشناسی ارشد، ۳۲ رشته کارشناسی و ۱۸ رشته کاردانی مشغول تحصیل هستند.
وی تعداد اعضای هیات علمی این دانشگاه را ۶۳ نفر و مدرسان مدعو را ۱۵۶ نفر عنوان کرد و گفت: این دانشگاه در حوزه شرکت های دانش بنیان، رتبه نخست را در بین واحدهای دانشگاه آزاد کشور دارد.
مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد. 
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی

 

 

بازدیدها: 38

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *