زیان ۱۶٫۵ میلیارد ریالی اتوبوس رانی تربت حیدریه

تربت حیدریه- ایرنا- مدیرعامل شرکت واحد اتوبوس رانی شهرداری تربت حیدریه گفت: بی رغبتی شهروندان به استفاده از اتوبوس موجب شد این شرکت در سال گذشته ۱۶ میلیارد و ۵۹۰ میلیون ریال زیاندهی داشته است.

علی اصغر ایزدی، شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، عمده ترین علت اقبال اندک شهروندان به ناوگان اتوبوسی را، حذف یا دوری ایستگاه ها از نقاط مرکزی شهر عنوان کرد.
وی افزود: مسئولان شهری به انگیزه رفع راه بندان و روان سازی تردد درون شهری، ایستگاه های اتوبوس را از مرکز شهر دور کرده اند و این مساله مانع دسترس آسان شهروندان به این وسیله ارزان حمل و نقل عمومی شده است.
وی گفت: از مجموع ۶۸ دستگاه اتوبوس موجود در ناوگان اتوبوس رانی تربت حیدریه ۲۲ دستگاه در اختیار سازمان است و بقیه به بخش خصوصی واگذار شده که اکنون از آن تعداد تنها ۱۷ دستگاه فعال است و ۲۹ دستگاه دیگر بعد از پایان قرارداد ۱۰ ساله، به دلیل عدم صرفه اقتصادی، به شرکت بازگردانده شده است.
وی زمان تاسیس شرکت اتوبوسرانی تربت حیدریه و حومه را سال ۱۳۷۹ عنوان و اظهار کرد: این شرکت تا سال ۹۳ حتی ۱۵ میلیارد ریال بدهی به بار آورده بود که از طریق تعاملاتی با وزارت کشور این رقم تسویه شده است.
مدیرعامل شرکت اتوبوس رانی شهرداری تربت حیدریه با بیان اینکه هفته گذشته پنج دستگاه اتوبوس بازسازی شده به چرخه خدمات رسانی این شرکت افزوده شده، افزود: برای بازسازی این اتوبوس ها چهار میلیارد ریال هزینه شد که نیمی از آن را شهرداری و بقیه را سازمان همکاری شهرداری های وزارت کشور تامین کرد.
ایزدی گفت: هم اکنون شرکت واحد اتوبوسرانی تربت حیدریه در قالب ۲۴ خط که ۱۱ خط آن درون شهری است، روزانه ۱۱ هزار نفر را در مسیرهای درون شهری جا به جا می کند.
شهر ۱۳۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد قرار دارد.
خبرنگار: علیرضا حسینی مقدم ** انتشار دهنده: علی اصغر ایزدی

 

 

بازدیدها: 72

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *