فرماندار تاکید کرد؛اجرای طرح استاد شاگردی برای رونق اشتغال جوانان تربت حیدریه

تربت حیدریه- ایرنا- معاون استاندار و فرماندار ویژه تربت حیدریه اعلام کرد: برای رونق بخشیدن به اشتغال جوانان طرح استاد شاگردی در این شهرستان خراسان رضوی اجرا می شود.

به گزارش ایرنا حسن فتحی نیا سه شنبه در نشست کارگروه اشتغال و سرمایه گذاری تربت حیدریه افزود: با توجه به وضعیت بیکاری در این منطقه، اجرای این طرح می تواند به توسعه و رونق بیشتر اشتغال جوانان بینجامد.
وی گفت: بر اساس گزارش اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی، در قالب این طرح جوانان ۱۵ تا ۱۸ ساله از طریق فنی و حرفه ای به واحدهای صنفی معرفی شده و می توانند بدون دغدغه مسائل اداری و بیمه، به آموختن یک حرفه پرداخته و به عنوان نیروی کار ماهر وارد بازار کار شوند.
معاون استاندار خراسان رضوی بر نظارت بیشتر بر تسهیلات اعطایی و اشتغال ایجاد شده، برای پایداری اشتغال و رفع موانع احتمالی توسط دستگاهها و بانکها تاکید کرد.
معاون برنامه ریزی، اداری و مالی فرماندار تربت حیدریه نیز خواستار بررسی آخرین وضعیت اعتبارات ایجاد اشتغال و هزینه کرد آن و میزان جذب اعتبارات و پیشرفت اشتغال در این شهرستان شد.
مهدی عباسپور افزود: ثبت اطلاعات اشتغال و افراد شاغل در سامانه رصد باید به صورت دقیق و مداوم صورت گیرد تا یک بانک اطلاعاتی جامع از وضعیت اشتغال برای برنامه ریزی همیشه در دسترس داشته باشیم.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *