ملی پوش دو و میدانی خراسانی به مسابقات جایزه بزرگ آسیا اعزام شد

سید حمید امینی روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا با بیان اینکه مسابقات مزبور سوم مرداد ماه سال جاری درقزاقستان برگزار می شود افزود: این ملی پوشش تربت حیدریه روزهای شنبه و یکشنبه هفته آینده در ورزشگاه شهرآلماتی قزاقستان به مصاف رقبای خود می رود.

وی گفت: مسابقات جایزه بزرگ دو و میدانی آسیا طی دو مرحله روزهای سوم و چهارم تیر ماه در شهر آلماتی کشور قزاقستان برگزار می شود که حسن تفتیان تنها نماینده دوی سرعت کشور در ماده ۱۰۰ متر این رقابتها است.

رییس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه اظهار کرد: این رقابتها به خاطر کسب سهمیه ورودی المپیک ۲۰۱۶ ریودوژانیرو از اهمیت ویژه ای برخوردار است و تفتیان که با هدف کسب این سهمیه راهی مسابقات مزبور شده است باید زمان ۱۰ و ۱۶ در ۱۰۰ متر را به ثبت برساند.

امینی افزود: حسن تفتیان در رقابت های جهانی و آسیایی خوش درخشیده و قهرمان جوانان آسیا در ماده دوی ۱۰۰ متر، نفر سوم آسیا در ماده دوی ۲۰۰ متر، نفر اول مسابقات جهانی کازانوف قزاقستان و مسابقات آسیایی تایلند در ماده دوی ۱۰۰ متر و رکورد دار سه دوره نوجوانان، جوانان و بزرگسالان کشور در دوی ۱۰۰ متر و رکورد دار بزرگسالان کشور در دوی ۲۰۰ متر بوده است.

مرکز شهرستان ۲۵۰ هزار نفری تربت حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری جنوب غربی مشهد واقع است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *