سعیدرضا قنبری زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شمار مبتلایان کرونا در تربت‌حیدریه به ۶ نفر رسید

شمار مبتلایان کرونا در تربت‌حیدریه به ۶ نفر رسید

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: با مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش ۲ بیمار دیگر، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان به ۶ نفر افزایش یافت‌.

سعیدرضا قنبری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اوج انتشار این ویروس در هفته جاری و هفته آینده، مردم باید توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند و به جز در موارد ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند.

وی اظهار داشت: مردم باید از تجمع و حضور در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت خودداری کنند تا شاهد ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

وی از راه‌اندازی مرکز غربالگری بیماری‌های واگیر در تربت‌حیدریه خبر داد و گفت: این مرکز به منظور کنترل، پیشگیری و پاسخگویی به مردم در باره بیماری‌های واگیر از جمله کرونا راه‌اندازی شده و مردم می‌توانند در دو نوبت صبح و عصر برای تشخیص بیماری خود به این مرکز مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌دهد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

طبق اعلام علی اصغر انجیدنی دبیر کمیته مراقبت و درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون هزار و ۷۸۷ بیمار مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که از این تعداد ۷۵۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده و بقیه تحت درمان قرار دارند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی به ۱۵۲ نفر رسیده است.

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *