سعیدرضا قنبری زاده رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: شمار مبتلایان کرونا در تربت‌حیدریه به ۶ نفر رسید

شمار مبتلایان کرونا در تربت‌حیدریه به ۶ نفر رسید

تربت‌حیدریه- ایرنا- رییس دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه گفت: با مثبت اعلام شدن نتیجه آزمایش ۲ بیمار دیگر، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این شهرستان به ۶ نفر افزایش یافت‌.

سعیدرضا قنبری زاده روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: با توجه به اوج انتشار این ویروس در هفته جاری و هفته آینده، مردم باید توصیه‌های ایمنی را جدی بگیرند و به جز در موارد ضروری از خانه‌های خود خارج نشوند.

وی اظهار داشت: مردم باید از تجمع و حضور در مکان‌های شلوغ و پرجمعیت خودداری کنند تا شاهد ریشه کن شدن این بیماری باشیم.

وی از راه‌اندازی مرکز غربالگری بیماری‌های واگیر در تربت‌حیدریه خبر داد و گفت: این مرکز به منظور کنترل، پیشگیری و پاسخگویی به مردم در باره بیماری‌های واگیر از جمله کرونا راه‌اندازی شده و مردم می‌توانند در دو نوبت صبح و عصر برای تشخیص بیماری خود به این مرکز مراجعه کنند.

دانشگاه علوم پزشکی تربت‌حیدریه به ۳۶۳ هزار نفر از مردم شهرستان‌های تربت‌حیدریه، زاوه و مه‌ولات خدمات ارایه می‌دهد.

مرکز شهرستان ۲۲۵ هزار نفری تربت‌حیدریه در ۱۵۰ کیلومتری مشهد واقع است.

طبق اعلام علی اصغر انجیدنی دبیر کمیته مراقبت و درمان کرونا در دانشگاه علوم پزشکی مشهد تاکنون هزار و ۷۸۷ بیمار مبتلا به عفونت‌های حاد تنفسی در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که از این تعداد ۷۵۷ نفر بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده و بقیه تحت درمان قرار دارند.

بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی به ۱۵۲ نفر رسیده است.

بازدیدها: 21

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *