۶۰ بیمار مشکوک به کرونا در خراسان رضوی فوت کرده‌اند

۶۰ بیمار مشکوک به کرونا در خراسان رضوی فوت کرده‌اند

مشهد- ایرنا- مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: تاکنون ۶۰ نفر در خراسان رضوی بخاطر عفونت حاد دستگاه تنفسی فوت کرده‌اند. این افراد همچنین مشکوک به ابتلای ویروس کرونا بوده‌اند.

 دکتر حمیدرضا رحیمی روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار ایرنا افزود: ۳۱ نفر از فوت شدگان مشکوک به کرونا در خراسان رضوی جمعیت زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد و بقیه آنها ساکن حوزه جغرافیایی دیگر دانشگاههای علوم پزشکی فعال در این استان بودند.

افزون بر ۷۵ درصد جمعیت ۶ میلیون و ۴۰۰ هزار نفری خراسان رضوی زیرپوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند. ۲۵ درصد جمعیت این استان نیز زیر پوشش خدمات دانشگاهها و دانشکده‌های علوم پزشکی سبزوار، گناباد، تربت‌جام، تربت‌حیدریه و نیشابور هستند.

وی ادامه داد: بر اساس آخرین آمار اعلام شده از سوی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در استان خراسان رضوی به ۱۵۲ نفر رسیده است.

مدیر روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی مشهد گفت: بیشترین تعداد مبتلایان به ویروس کرونا مربوط به مراکز زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی مشهد با ۸۹ نفر است و پس از آن نیشابور ۴۳ نفر مبتلا به این ویروس را دارد.

رحیمی افزود: در حال حاضر تمامی دانشگاه‌ها و دانشکده‌های علوم پزشکی استان خراسان رضوی دست کم یک مورد ابتلا به ویروس کرونا را دارند.

وی ادامه داد: از روز ۳۰ بهمن ماه تا ۱۸ اسفند، هزار و ۷۸۷ نفر مبتلای به بیماری حاد تنفسی و مشکوک به ابتلا به ویروس کووید ۱۹ یا همان عامل بیماری کرونا در بیمارستان‌های خراسان رضوی بستری شده‌اند که تاکنون ۷۵۷ نفر از آنان با طی مراحل درمانی، بهبود یافته و از بیمارستان مرخص شده‌اند. 

 

بر اساس اعلام وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تاکنون پنج هزار و ۸۲۳ نفر در ایران به ویروس کرونا مبتلا شده‌اند که ۱۴۵ تن از آنان فوت کرده‌اند.

بازدیدها: 13

مطالب مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *